Zájezdy, cesty na míru a nezapomenutelné expedice

Díky mé lásce k přírodě, respektu a pokoře k původním obyvatelům a jejich tradicím, jsem se mohla dostat do míst, kam klasický turismus ještě v plné míře nedorazil.

Na cestách většinou vyhledávám oblasti spíše vzdálené od klasických turistických lokalit, ale zároveň respektuji významná místa v okolí, která patří k místním "must see".

Věnuji se organizaci speciálních cest na míru, dobrodružných expedic po řece, na koních nebo v horách a dalších putování, jejichž společné krédo je autentičnost a poznání místních poměrů a tradic tak, jak jsem je mohla za mnoho let poznat já.
Mým cílem je sdílet své zkušenosti, lásku k přírodě, poznatky o místních lidech a tradicích s ostatními, protože věřím, že autentické poznávání cizích kultur nám může v mnohém obohatit život především díky osobnímu prožitku a zkušenosti. V dnešní moderní době, kdy mnoho tradičních společností pomalu mizí a transformuje se, je i otázka času, jak dlouho budeme mít tuto příležitost.

Zpětná vazba od klientů

Na podzim 2023 jsem se čtyřmi přáteli absolvovala s Veronikou Valterovou 3 týdenní cestu po Argentině s přejezdem na koních. Pro mě to byla dovolená snů, protože nám byla připravená na míru. Viděli jsme překrásná místa, zažili dobrodružství, poznali jsme život na pampách i ve vyhlášených turistických místech. Program byl nabitý a fyzicky náročný, ubytování bylo ale vždy dostatečně komfortní k potřebnému odpočinku. To, co však dělalo tuto cestu naprosto jedinečnou, byla nejen Veroničina znalost jazyků a místních reálií a zkušenosti průvodce, ale především její kontakty s místním obyvatelstvem, které nám pomohly poznat část Argentiny "zevnitř"! Verčo, díky, těším se na další cestu!

Vladimíra a Jaroslav Reslerovi

Putování Argentinou na koních
Ahoj Verunko,chtěl bych Ti touto cestou mooooc poděkovat za to jak ses o naši partu koňáků perfektně postarala jak nelíp je možné,ve dnech od 27.10.do 15.11.2023 jsem si splnil svůj sen a i pro všechny neopakovatelný krásný zážitek ze severu Argentíny a jižní Patagonie. Ještě jednou velký dík. Čau Vlastík:-)

Vlastík Pospíšil

Putování Argentinou na koních
Rádi vzpomínáme na cestování po Ekvádoru s naší skvělou průvodkyní Verčou. Její energie, vtip, přehled, zkušenosti, bezprostřednost, empatie a výřečnost naši cestu každým okamžikem rozvíjelo a zpříjemňovalo. Její zájem o etnika a o původní obyvatele nám přinášel překvapivá setkání a zážitky. Její sdílené vzpomínky nás bavily a často rozesmály... Její ochota nezná mezí. Setkání s ní je pokaždé plné energie. Je dobrým příklad správného skloubení zájmů, schopností a znalostí.

Iveta a Luboš

Ekvádor
S Verčou, neboli Zářivé Oči, jak jí říkáme my i indiáni, jsem byl na cestě celkem dvakrát. Poprvé to byla náhoda a podruhé jsme si ji vyžádali. Všechno perfektně fungovalo a ještě nám zařídila nadstandartní věci. Přes její kamarády jsme se dostali na místa, kam by se běžný turista nedostal. U gauchů jsme se mohli svézt na jejich koních a sdílet s nimi krásné okamžiky, v ekvádorských Andách soukromý koncert doma u rodiny otavalských indiánů i očistu šamanem v amazonském pralese. Ale co doteď nechápu, jak nám zařídila to krásné slunečné počasí na celý pobyt v Patagonii, protože všichni před námi i po nás těžce promokli. Díky!

Jaromír Dolejš

cesta do Patagonie a Ekvádoru
Ahoj Verunko,chtěl bych Ti touto cestou mooooc poděkovat za to jak ses o naši partu koňáků perfektně postarala jak nelíp je možné,ve dnech od 27.10.do 15.11.2023 jsem si splnil svůj sen a i pro všechny neopakovatelný krásný zážitek ze severu Argentíny a jižní Patagonie. Ještě jednou velký dík. Čau Vlastík:-)

V úterý 30.1.2024 do naší malé školy zavítala Mgr. Veronika Valterová s úžasnou besedou na téma Divoká Amazonie aneb jak dnes žijí lovci lebek. Žákům i pedagogům poutavě vyprávěla o amazonské přírodě, životě zdejších obyvatel z pohledu minulosti i současnosti, indiánských zvycích a tradičních rituálech, seznámila nás s recepty na místní pokrmy, mluvila na nás indiánskou řečí a zmínila se i o tolik důležité pokoře, kterou by člověk při návštěvě cizích krajin měl mít. Vše doplňovala bohatou fotodokumentací a především svými mnohaletými osobními zážitky. Všetečné otázky dětí i nás dospělých neměly konce a Veronika ochotně na vše odpovídala. Závěrem mého poděkování ještě pár útržků vět ze školního chatu od rodičů našich žáků: Dcera (1. roč.) je nadšená, opravdu ji to zaujalo a nemluví dnes o ničem jiném 🙂. Paráda a moc děkujeme. U nás to samé, syn (5. roč.) říká, že to byla nejlepší beseda 👍. Dcera (1. roč.) pusu nezavřela, výborné 👍. U nás také nadšení u obou (1. a 3. roč.) i s detaily takzvaného "čiča pití". A také poznatky o tom, jak se indiáni oblékají a jak loví piraně 😉. Těšíme se na příští setkání 🙂 . ZŠ Bohousová

Radka Dvořáková

přednáška pro ZŠ Bohousová (1-5.ročník)

Máte zájem o dobrodružnou výpravu?

Rádi byste se vydat na nezapomenutelnou expedici nebo byste chtěli naplánovat cestu na míru? Zajímá vás více informací? Neváhejte mě kontaktovat, ráda vám poradím. 
Pojďme to probrat
crossmenu