Divokou Argentinou v sedle aneb poslední Divoký Západ

Popis

Typ: Expedice

Láká vás opravdová divočina v koňském sedle v úchvatné přírodě mezi posledními opravdovými kovboji - honáky krav "gauchos"? Cestujte v čase za posledními obyvateli "Divokého Západu" Argentiny.
Nádherná krajina Severní Argentiny a Patagonie je ještě málo dotčená civilizací a její krása okouzlila už mnohé cestovatele. Málokdo ale ví o životě původních obyvatel, kteří tam žijí. Na této cestě se pokusíme přiblížit se světu těchto vynikajících jezdců a honáků - gauchů, jejichž tradiční svět každým dnem pomalu mizí. Poznáte na vlastní kůži jak voní pampa, jak chutná argentinský steak, jak velké jsou stopy pumy, jak silný je pověstný patagonský vítr nebo jaký odkaz zanechali v této krajině legendární pistolníci amerického Divokého Západu Butch Cassidy a Sundance Kid. Celé toto dobrodružství je umocněno tím, že se ocitnete tváří v tvár divočině přímo se samotnými gauchos a budete mít možnost se od nich naučit vše, co chcete vědět o jejich dovednostech nejen s koňmi, ale i o technikách lovu, kultuře a zvyklostech. Během naší jízdy se budeme pohybovat ve stínu majestátních And i stepí a lesů a budeme mít příležitost spatřit mnoho druhů ptáků, jako jsou kondoři, orli a "pštrosi" nandu. Setkáme se také s divokými lamami guanaco, vikuněmi, divokými osly, pásovci a s trochou štěstí i pumou. Bude to nezapomenutelný zážitek, který vám umožní cestovat v čase a zakusit život opravdových kovbojů. Připojte se tedy do srdce argentinské divočiny a zažijte jedinečné dobrodružství.

Expedice trvá necelé tři týdny, je vhodná pro pokročilé jezdce, co vydrží několik hodin denně v sedle. Spíme pod širákem u ohně, ve stanech i chatkách u místních a ve dnech pauzy v malých příjemných hotýlcích.

Podmínky spaní, přesunů a stupeň obtížnosti výpravy spolu dohodneme individuálně,  žádné putování není stejné. Dny v sedle doporučuji kombinovat se dny odpočinku a poznávání významných kulturních míst a přírodních krás v okolí, jako například hlavní město Argetiny Buenos Aires, koloniální malebná městěčka v provincii Salta, úchvatný ledovec Perrito Moreno nebo majestántní hora Fitz Roy v Chalténu.

 

Galerie

Máte zájem?

Rádi byste se zúčastnili tohoto dobrodrusžství? Máte k tomu další dotazy? Neváhejte mě kontaktovat, ráda vám poradím.
Pojďme to probrat
crossmenu