Expedice do Amazonie - obecné informace

Popis

Typ: Expedice

Expedice do různých koutů Amazonie, které pořádám, nabízí různé druhy obtížnosti. Od lehčích pobytů v přilehlých lokalitách kolem amazonských městeček, po náročné cesty do odlehlých končin deštného pralesa, kde se mnohé situace nedají stoprocentně předvídat, a proto bude hrát velkou roli naše odhodlanost, vůle a víra - proto tento druh expedice není pro každého. Většinou je potřeba nejprve přeletět malým letadélkem hlouběji do pralesa a dále pokračujeme po řece na lodi. Vydáme se po méně známých přítocích Amazonky a dalších slavných řek do míst, která nejsou běžně turistům přístupná. Jsou to oblasti, kde je stále primární deštný prales a kde se nachází indiánské komunity, které ještě moderní civilizace tolik nepoznamenala - i když se blíží mílovými kroky. Součástí všech cest je důraz na autentickou zkušenost, skutečné poznání a podporu současných indiánských komunit a pochopení celého kontextu situací a výzev, se kterými se musí potýkat. Lidé, se kterými se budeme po cestě potkávat, nejsou lidé zvyklí na turisty a podle toho se také budeme chovat - s pokorou a respektem. Po cestě bude také třeba dbát na rady mé i indiánských průvodců, protože se setkáme s mnoha pro nás exotickými zvířaty a hmyzem, který by pro nás mohl být nebezpečný.

Pokud vás předešlé řádky nevyděsily, přidejte se k nám na tuto neobyčejnou cestu, která vám ukáže autentický život v deštném pralese, ale také podpoříte místní indiánské kmeny. Tyto většinou třítýdenní expedice se plánují dlouho dopředu a každá z nich je jiná a dá se upravit podle vašich představ a preferencí. Přijdte si užít jedinečnou zkušenost, která možná změní váš pohled na svět a zanechá vás s hlubokým respektem a obdivem k Amazonii a jejím obyvatelům, tak jako mě. Nezapomenutelné zážitky, nádherné scenérie, zajímavé místní pokrmy, spousta exotických zvířat a setkání s indiánskými komunitami jsou zde na dosah ruky. Pokud se chcete připojit k naší neobyčejné cestě do deštného pralesa, kontaktujte mě. Ráda vám poskytnu více informací a pomůžu s plánováním Vaší vlastní expedice na míru.

Amazonie je krásná a jedinečná oblast, plná různorodých druhů rostlin a zvířat. Je to největší deštný prales na světě a obývá ho mnoho ohrožených druhů. Mezi nejkrásnější a ikonické zvířata Amazonie patří jaguár, tapír, kajman, arapaima, amazonský delfín, opice kapucín a mnoho dalších, méně oblíbených jako křovinář, korálovec, mnoho druhů jedovatých pavouků i všudypřítomného hmyzu. Amazonie je také známá svou nádhernou a pestrou flórou, od mnoha druhů orchidejí, bromélií, lián a dalších známých rostlin, které indiáni používají dodnes na léčení a obřady jako například dračí krev, kočicčí dráp, ayahuasca, wayusa, tabák a mnoho dalších.

 

 

Galerie

Máte zájem?

Rádi byste se zúčastnili tohoto dobrodrusžství? Máte k tomu další dotazy? Neváhejte mě kontaktovat, ráda vám poradím.
Pojďme to probrat
crossmenu